BEAG Kugleføringsbøsninger med krave

Italienske ENS International har mere end 20 års erfaring med egen produktion af føringselementer som søjler, bøsninger, kugleføringer og rulleføringer på fabrikken midt i den unikke natur ved Gardasøen i Italien.

Type BEAG er kugleføringsbøsninger med krave (kuglekurv medfølger ikke og skal købes separat). Beslag til montage er ikke inkluderet – skal købes særskilt (se type S-ISO i produktoversigten).

Norm: ISO 9448-7
Materiale: 1.7131
Hårdhed: 61-63 HRC

Føringselementer fra ENS International leveres direkte fra fabrikken (EXW), hvor de under normale omstændigheder altid er på lager i gode mængder.

VarenummerD1D2D3D4D5D8LL2L3LGRPrisAntal 
EI-BEAG19-41925323240395923367126
EI-BEAG19-61925323240394323205626
EI-BEAG19-719253232403523124526
EI-BEAG20-42026323240395923367126
EI-BEAG20-62026323240394323205626
EI-BEAG20-720263232403523124526
EI-BEAG24-42430404048467923569530
EI-BEAG24-52430404048468030509530
EI-BEAG24-62430404048465923367130
EI-BEAG24-724304040483523124530
EI-BEAG24-92430404048465530257130
EI-BEAG25-42531404048467923569530
EI-BEAG25-52531404048468030509530
EI-BEAG25-62531404048465923367130
EI-BEAG25-725314040483523124530
EI-BEAG25-92531404048465530257130
EI-BEAG30-430384848565393306312033.5
EI-BEAG30-530384848565393375612033.5
EI-BEAG30-63038484856537530459533.5
EI-BEAG30-730384848564230125633.5
EI-BEAG30-93038484856536937328033.5
EI-BEAG32-432404848565393306312033.5
EI-BEAG32-532404848565393375612033.5
EI-BEAG32-63240484856537530459533.5
EI-BEAG32-732404848564230125633.5
EI-BEAG32-93240484856536937328033.5
EI-BEAG38-4384658586663108377112038.5
EI-BEAG38-5384658586663110476314038.5
EI-BEAG38-638465858666382374510538.5
EI-BEAG38-738465858665237156338.5
EI-BEAG38-93846585866637947329538.5
EI-BEAG40-4404858586663108377112038.5
EI-BEAG40-5404858586663110476314038.5
EI-BEAG40-640485858666382374510538.5
EI-BEAG40-740485858665237156338.5
EI-BEAG40-94048585866637947329538.5
EI-BEAG48-4485670708077127478014045.5
EI-BEAG48-548567070807713160715645.5
EI-BEAG48-648567070807797475012045.5
EI-BEAG48-748567070806547188045.5
EI-BEAG48-948567070807796603612045.5
EI-BEAG50-4505870708077127478014045.5
EI-BEAG50-550587070807713160715645.5
EI-BEAG50-650587070807797475012045.5
EI-BEAG50-750587070806547188045.5
EI-BEAG50-950587070807796603612045.5
EI-BEAG60-460688585959215060905653
EI-BEAG60-6606885859592116605614053
EI-BEAG60-760688585958060209553
EI-BEAG63-463718585959215060905653
EI-BEAG63-6637185859592116605614053
EI-BEAG63-763718585958060209553
EI-BEAG80-4809210510511811515060905664.5
EI-BEAG80-68092105105118115120606014064.5
EI-BEAG80-7809210510511880602012064.5

Jesper Thorne

Har du spørgsmål eller brug for vejledning?

I samarbejde med vores stærke leverandørnetværk stiller vi ekspertise og mange års brancheerfaring til rådighed - hvad end det drejer sig om vejledning i brug af vores standardkomponenter eller i forbindelse med ønske om fremstilling af specialkomponenter og -løsninger.

Har du spørgsmål til produkterne her på siden - eller søger du produkter, du ikke umiddelbart finder i udvalget på webshoppen?

Tøv ikke med at række ud, så gør vi vores ypperste for, at du får en kyndig og professionel vejledning hos THORNE.