BEPA Bronzebelagte føringsbøsninger med krave

Italienske ENS International har mere end 20 års erfaring med egen produktion af føringselementer som søjler, bøsninger, kugleføringer og rulleføringer på fabrikken midt i den unikke natur ved Gardasøen i Italien.

Type BEPA er bronzebelagte føringsbøsninger med krave. Beslag til montage er ikke inkluderet – skal købes særskilt (se type S-ISO i produktoversigten).

Norm: DIN 9448-6
Materiale: C45 + Bronze
Hårdhed: 54-58 HRC (bemærk, at bøsningen kun er induktionshærdet på D3-diameteren)

Føringselementer fra ENS International leveres direkte fra fabrikken (EXW), hvor de under normale omstændigheder altid er på lager i gode mængder.

VarenummerD1D3D4D5D8LL2L3RPrisAntal 
EI-BEPA19-1193232403959233626
EI-BEPA19-4193232403943232026
EI-BEPA19-51932403235231226
EI-BEPA20-1203232403959233626
EI-BEPA20-4203232403943232026
EI-BEPA20-52032403235231226
EI-BEPA24-1244040484679235630
EI-BEPA24-4244040484659233630
EI-BEPA24-52440484035231230
EI-BEPA25-1254040484679235630
EI-BEPA25-4254040484659233630
EI-BEPA25-52540484035231230
EI-BEPA30-1304848565393306333.5
EI-BEPA30-4304848565375304533.5
EI-BEPA30-53048564842301233.5
EI-BEPA32-1324848565393306333.5
EI-BEPA32-4324848565375304533.5
EI-BEPA32-53248564842301233.5
EI-BEPA38-13858586663108377138.5
EI-BEPA38-4385858666382374538.5
EI-BEPA38-53858665852371538.5
EI-BEPA40-14058586663108377138.5
EI-BEPA40-4405858666382374538.5
EI-BEPA40-54058665852371538.5
EI-BEPA48-14870708077127478045.5
EI-BEPA48-4487070807797475045.5
EI-BEPA48-54870807065471845.5
EI-BEPA50-15070708077127478045.5
EI-BEPA50-4507070807797475045.5
EI-BEPA50-55070807065471845.5
EI-BEPA60-16085859592150609053
EI-BEPA60-46085859592116605653
EI-BEPA60-56085958580602053
EI-BEPA63-16385859592150609053
EI-BEPA63-46385859592116605653
EI-BEPA63-56385958580602053
EI-BEPA80-180105105118115150609064.5
EI-BEPA80-480105105118115120606064.5
EI-BEPA80-58010511810580602064.5

Jesper Thorne

Har du spørgsmål eller brug for vejledning?

I samarbejde med vores stærke leverandørnetværk stiller vi ekspertise og mange års brancheerfaring til rådighed - hvad end det drejer sig om vejledning i brug af vores standardkomponenter eller i forbindelse med ønske om fremstilling af specialkomponenter og -løsninger.

Har du spørgsmål til produkterne her på siden - eller søger du produkter, du ikke umiddelbart finder i udvalget på webshoppen?

Tøv ikke med at række ud, så gør vi vores ypperste for, at du får en kyndig og professionel vejledning hos THORNE.